banner131

banner134

BİST
ALTIN
DOLAR
STERLİN
EURO

banner129

SEYDİŞEHİR HALK EĞİTİMİ MERKEZİ OKUL AİLE BİRLİĞİ BASIN BİLDİRİSİ

SEYDİŞEHİR HALK EĞİTİMİ MERKEZİ OKUL AİLE BİRLİĞİ BASIN BİLDİRİSİ 

14 Eylul 2022
SEYDİŞEHİR HALK EĞİTİMİ MERKEZİ OKUL AİLE BİRLİĞİ BASIN BİLDİRİSİ

Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulu Okul Aile Birliği ve Bir sendika temsilcisinin açıklamalarını basından ve sosyal medya aracılığıyla takip etmekteyiz. Kamuoyunun bildiği gibi Seydişehir Halk Eğitimi Merkezinin binası kamu yararına mahkeme kararı ile yıkılmış ve Seydişehir Belediyesi yıkılan yeri Millet Parkı olarak Seydişehir halkının kullanımına sunmuştur.

O süreçte şu an faaliyette bulunan Mahmut Esat Ortaokulunun şu anki binası Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Genel Müdürlüğü Kız Meslek Lisesi olarak yaptırmış ve hibe yoluyla Mahmut Esat Ortaokulunun kullanımı için tahsis edilmiştir. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü o süreçte binayı vermek istememiş, ancak yetkililerimizin girişimleri sonucunda Mahmut Esat Ortaokuluna bina teslim edilmiştir.

Şu an Mahmut Esat Ortaokulunun talep ettiği bina Mahmut Esat Ortaokulu yöneticileri, öğretmen ve velileri,  “öğrencimiz çok bahçemiz yetersiz” diyerek yıkılması yönünde Kaymakamlık makamından talepte bulunmuş ve Müfettiş incelemesi sonucu bahçenin yeterli olduğu görülmüş ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü İnşaat Birimi Mühendisleri binanın yıkılmasını uygun görmemiştir.

Maarif Müfettişlerinin incelemesi ve raporu sonucunda Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Müdürlüğünün onayı üzerine, eski bina Seydişehir Halk Eğitimi Merkezinin kullanımına verilmiştir. Basın açıklamasında belirtildiği gibi usulsüz bir uygulama asla olmamış, zaten devlet geleneğinde bina kullanımı ile ilgili usulsüz bir işlem olmaz, kamu yararı ve halkımıza en iyi hizmet verme noktasında hareket edilir,şu an bahse konu eski binanın yeniden yapıldığını var sayar isek kaç milyon TL’ye malolacağını hesaplayamıyor, kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü kullanımına sunulan bina, ciddi onarımdan geçirilerek yaşanır bir hale getirilmiştir. Binanın yıkılmasını engelleyen ve onarımını sağlayan, Seydişehir Kaymakamı ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüze sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Seydişehir’imizin güzide bir kurumu olan, Halk Eğitimi Merkezimiz yılda 15.000 vatandaşımızın kurs aldığı ve yaklaşık 2000 açık lise ve ortaokul öğrencimizin yararlandığı bir kurumdur. 2022-2023 eğitim öğretim yılının başında bu tür basın haberleri ve gündem oluşturulmaya çalışılması Seydişehir Halk Eğitimi Merkezi personelinin moral ve motivasyonunu düşürmektedir.

Mahmut Esat Ortaokulunun öğrenci sayısının artması; Seydişehir Halk Eğitimi Merkezinin gidebileceği bir bina olmaması Seydişehir’imizin bir eğitim sorunudur. Değerli Kaymakamımız Sayın Deniz PİŞKİN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Tahir KİBAR ve devlet büyüklerimiz bu konu ile ilgili ciddi kafa yorduklarını biliyor ve şahit oluyoruz.

Mahmut Esat Ortaokulu İdareci, Öğretmen, Okul Aile Birliği ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün değerli yönetici ve öğretmen, Okul Aile Birliği olarak komşu ve aynı bahçeyi kullanması nedeniyle gürültü, kavga ve kırgınlık yaşamaması adına tüm tarafları sükûnete davet ediyorum.

Değerli devlet büyüklerimiz bu konu hakkında gerekli çalışmaları yapmaktadır. Bu sorunu en kısa sürede neticelendireceğine inanıyor. Saygılarımı sunuyorum. 14.09.2022

Seydişehir Halk Eğitimi Merkezi Okul Aile Birliği Başkanlığı

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.