banner153

BİST
ALTIN
DOLAR
STERLİN
EURO

banner152

Ömer Yılmaz Seydişehir Eski Vd Müdürü
Ömer Yılmaz Seydişehir Eski Vd Müdürü
Yazarın Makaleleri
Ders Almalıyız

İnsanoğlu olarak başınıza gelenlerden ders almama gibi, ne yazık ki olumsuz ve kötü hem de çok kötü bir  huyumuz var. Bu konuda da  ders almamada maalesef  ısrarcıyız.

 

Asrın Felaketi bir yılı doldurdu

   Asrın felaketinin üzerinde bir yıl geçti bir yıl önce 11 ilimizi etkileyen milyonlarca vatandaşı evsiz barksız, yuvaları yıkan işsiz güçsüz bırakan asrın felaketini ne yazık ki yaşadık.

&
Seçim

Önümüzdeki aylarda yerel seçim yapılacak inşallah başta şehrülemin olmak üzere muhtarlarımızı il meclis üyelerimizi, belediye meclis üyelerimizi seçeceğiz il, ilçe belediye başkanları s

Öncelikler öncelik olmalıdır

Kış artık ağır şartlarını iyiden iyiye hissettirmeye başladı.Bizler sıcak yataklarımızda ve evlerimize yaşarken yatarken deprem nedeniyle evleri yıkılan ve mağdur olan  milyonların üzerinde vatandaşımızın durumunu da düşünmeden ge&a

Emeklilik

40 yıla yakın mensubu olmakta gurur duyduğum Maliye Teşkilatından Tokat Vergi Dairesi Müdürü görevimden emeklilik nedeni ile ayrıldım.Artık bende emekliler kervanın meçhul bir ferdi olarak Allah'ın vereceği öm&uu

ÇALIŞMA VE EMEKLİLİK

Hayatımızı idama ettirebilmek için hepimizin bir şekilde çalışması gerekir. Çalışma hayatında ve bu  çalışma zinciri olan üretim halkasında yerimizi almamız gerekmektedir.

 

&
Yeni Yıl

Yeni yıla girmek ile yeni bir yıl başlangıcı da yapmış olduk. Geçen yıl aramızda olan binlerce canlıları dostları kaybettik ve asrın felaketi olan depremi de yaşadık hâlâ acıları ve zararları devam ediyor.

 &n

Şehit

Al bayrak ile kalktı hücuma Mehmet

Bağırır gökkubeye doğru

Allahu Ekber diye inletir yeri göğü

Düşman şaşar bu nasıl bir aslan döndü

&

Ümitler

        İnsanoğlunu hayata bağlayan olayların  inanın en başında ümiti ve geleceğe bakışı gelir. Ümitlerin peşinde koşmak yaşam mücadelesine hız kazandırma anlamnı da y&uu

Taraftar

Şaşarım şuna hemde çok

Yapılan fedakarlığın hadi hesabı yok

Yağar üzerine kar oturur yine

Beynini kaynatsa güneş fark etmez ona

 

Aylar &o

Boş Dünya

Boş dünya hep bunu söyleriz yakınınız hayıflanırız da gerçek manada işimize sindiremeyiz. Biz dünyanın boş olduğuna defalarca şahit olsak da gelgelelim ki benliğimize bunu kabul ettirmede de çok başarılı olmayız.

&
Türk Milleti’nin ferdi

İsrail uzun sürede beri Gazze’yi bombalamaya devam ediyor verilen kısa bir aradan sonra yine tekrar zalim ve gaddarlığını göstermeye başladı.

Bütün dünya uluslarının, devletlerini ve özellikle de �

TARIMSAL ÜRETİM

        Ülkemizin tarım ülkesi olması nedeniyle gururla övünürüz. Çünkü tarım ülkesi ürettiği ile üzerindekini bes

Gözümüz

Muhtacım ben sana

Akar kanım beni yaşatmaya

Çalışır kalbim hiç durmada

Tarar etrafı gözüm durmada

 

Her saniye temizler üst&am

DÜĞÜNLERDEKİ SAVURGANLIK

İnsanoğlunun neslinin devamı ve doğasının gereği olarak evlilik yaparak yuva kurma ihtiyacını hisseder.Hemen hemen her toplum ve inançlarda ailenin kutsallığı ve emniyeti belirtilerek buna vurgu yapılır.

    &a

banner155

banner147