banner1

BİST
ALTIN
DOLAR
STERLİN
EURO

Orhan Özel "Seydişehir Belediyesi Seçimler öncesi Pervasızca Kadrolaşmaya gidiyor. "

Seydişehir Belediyesi Seçimler öncesi Pervazsızca Kadrolaşmaya gidiyor.  İlçe Başkanı Orhan Özel konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu. 

10 Aralık 2022
Orhan Özel "Seydişehir Belediyesi Seçimler öncesi Pervasızca Kadrolaşmaya gidiyor. "

Seydişehir Belediyesi Seçimler öncesi Pervazsızca Kadrolaşmaya gidiyor. 
İlçe Başkanı Orhan Özel konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu.
Sevgili Seydişehirli Hemşerilerim. Seydişehir Belediyesi Aralık ayı Meclis Toplantısının ilk oturumu 6 Aralık 2022 salı günü, ihtisas komisyonları ve karar toplantısı ise 9 Aralık 2022 Cuma günü yapılmıştır. 
Belediye Meclisinin bu toplantısında  maalesef tüm taamüllerin  ve hukukun  dışına çıkarak seçim öncesi siyasi kadrolaşma adına  bazı ölçüsüz kararlar  alınmıştır. Bunları siz Değerli Seydişehir halkı ile paylaşmak istedik. 
Meclis toplantısının 6 Aralık 2022 Salı günü olan ilk toplantısında “ Belediyemizin ihtiyacı var diye ihdas edilmek istenen 3 adet Eğitmen, 1 adet Sosyolog, 1 adet Arkeolog, 1 adet Dekoratör, 1 adet Psikolog kadrolarının ve Belediyemizde münhal bulunan 2 adet Tekniker, 2 adet Teknisyen ve 1 adet Ekonomist olmak üzere toplam 12 adet personelin tam zamanlı olarak 5393 Sayılı Belediye Kanununun 49. Maddesi gereğince ''Sözleşmeli Personel'' olarak alınması ve aylık ücretlerinin tespitine dair önerisi önce Plan ve Bütçe Komisyonunda, sonra da mecliste gündeme gelmiştir. 
Partimizin ilgili komisyondaki üyesi Serdar Karayılan; yapılması planlanan bu uygulamanın, mevcut personel arasında ciddi maaş farklılarıkları , adaletsizlik ve huzursuzluk yaratacağı uyarısında bulunmuş ve olumsuz şerhini koymuştur. Buna rağmen, konu belediye Meclis gündemine aynen gelmiştir. Burada da CHP li Meclis üyelerimizin bu durumun hak, hukuk, adalet, eşitlik ve liyakat ilkelerine aykırı olduğunu; Bu durum sonucu oluşacak ciddi ücret farklılıkları nedeni ile; Yıllardır çalışan, emek veren gerçek emekçi kardeşlerimizin mağdur olacağı, bununda çalışma barışını bozacağını beyan etmişlerdir. 
Yapılan oylamada CHP Grubu -İYİ Partili üyenin red oyuna   ve MHP gurubundan Bayram Şentürk  red  oyu ,AKP ve MHP grubunun oylarıyla kabül edilmiştir.
CHP İlçe Başkanı olarak Öncelikle bu 12 arkadaşımıza hayırlı olsun diyorum . Sevindik. Bizim kişilerle işimiz olmaz. Ancak; ortada net bir haksızlık olduğu açıktır. Şöyleki görüldüğü üzere ihsas edilen kadrolar hiç de zarurü olmayıp; işe adam değil, adama iş için yapıldığı açıktır. Alenen akraba, hısım , particilik, kadroculuk ve kayırmacık yapılmıştır. Böyle hiç bir ölçü ve kriter olmadan elaman almak,  onca işsize de haksızlıktır. Ayrıca bu durum sonucunda oluşacak ücret farklılıkları kabul edilir ölçülerde olmayacaktır. Bunu gören, belediyemizdeki mevcut işçilerimiz de zaten yoğun şikayetlerini bize ısrarla iletmişlerdir. Dahada önemlisi seçilen bu personelin bir kısmı mevcut AKP li Meclis üyelerinin birinci dereceden yakınlarıdır. Meclis üyemiz Avukat Hikmet Balcı'nın bu vb. nedenlerle ilgili Meclis üyelerinin oylamaya katılamayacağı ısrarına rağmen Belediye Başkanınca dikkate alınmamıştır. 
Sonuç olarak; Belediyemizdeki diğer çalışan işçi çalışanlarımızında aynı haklara ve ücrete kavuşturulmasını talep ediyoruz. Ayrıca bu uygulamadan dolayı yapılan hukuksuzluğun ve belediyemizin zararının takipçisi olacağız. 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Orhan Özel
CHP Seydişehir İlçe Başkanı

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner102

banner106