banner164

BİST
ALTIN
DOLAR
STERLİN
EURO

2024 ENGELLİ KPSSI BAŞVURU SÜRECİ

2024 ENGELLİ KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI (EKPSS)/KURA BAŞVURU SÜRECİ 1-)BAŞVURU TARİHLER 

06 Mayıs 2024
2024 ENGELLİ KPSSI BAŞVURU SÜRECİ

Kuraya başvuracak adayların başvuruları 6-21 Mayıs 2024 tarihleri arasında alınacaktır. (Başvuru sürecini kaçıran adaylar için geç başvuru 4-5 Haziran 2024 tarihleri arasında alınacaktır.)
İlk defa sınava girecek adaylar, EKPSS veya kuraya başvuracak adaylardan ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde EKPSS/KURA için gereken engel grubu bilgisi bulunmayan veya EKPSS/KURA engel grubu bilgisinde değişiklik olan adaylar için Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı Belgesi düzenlenecektir.
Adayların, Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini edinmek için SEYDİŞEHİR SOSYAL HİZMET MERKEZİNE giderken aşağıda belirtilen evrakı yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 
2-) BAŞVURU DA İSTENECEK BELGELER
 
✔ Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik veya Erişkinler İçin Engellilik Değerlendirmesi Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun, üzerinde %40 ve üzerinde engelli olduğu belirtilmiş olan engelli sağlık kurulu raporu
✔ Çocuklar İçin Özel Gereksinim Değerlendirmesi Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun Hafif düzeyde ÖGV (40-49), Orta düzeyde ÖGV(50-59), İleri düzeyde ÖGV(60-69), Çok ileri düzeyde ÖGV(70-79), Belirgin özel gereksinimi vardır BÖGV (80-89), Özel koşul gereksinimi vardır (ÖKGV)(90-99) gereksinim düzeyi olan ÇÖZGER raporu
✔ İlköğretime başlama yaşı öncesi işitme engelli olan adayların bu durumunu gösterir resmî belge/belgeleri veya onaylı bir örneği
✔ Öğrenim durumu, diploma veya mezuniyet durumunu gösterir resmî belge,
✔ Nüfus cüzdanı /TC Kimlik Kartı veya pasaport (Nüfus cüzdanında fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır.)
✔ Adayın engel grubunu veya durumlarını gösteren diğer belgeler (eğer var ise RAM raporları)

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.