banner153

BİST
ALTIN
DOLAR
STERLİN
EURO

banner152

İYİ Parti belediye başkan adayı Dönderici, basın toplantısı düzenledi

İYİ Partiden 31 Mart 2024 tarihinde yerel seçimlerde belediye başkan adayı olan İnşaat Mühendisi Yılmaz Dönderici aday tanıtım toplantısında gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi. 

11 Şubat 2024
İYİ Parti belediye başkan adayı Dönderici, basın toplantısı düzenledi


Partisinin bir otelde düzenlediği aday tanıtım toplantısında konuşan Yılmaz Dönderici, ‘‘Mesleğim icabı projelerimle en güzel hizmeti sunacağız, yeter ki bize güvenin, yeter ki işi ehline verin. Sizlerden destek istiyorum’’ dedi.

Dönderici sözlerine şöyle devam etti, ‘’Aday olmaya karar verdikten sonra Seydişehir Belediyesinin imkânlarını göz önünde bulundurarak, ayakları yere basan, imkânlar doğrultusunda halkımızı kandırmadan gerçekçi projelerle Karşınızdayız. Şehrimizin problemlerini öncelikle iki kategoride ele almak lazım.

     Birincisi merkezi yönetimin yapması gereken yatırımlar, ikincisi yerel yönetimin yapması gereken yatırımlar.

     Şehrimizin öncelikli meselesi işsizlik, istihdam ve ekonomi. Bu konuyla ilgili olarak çözüm odaklı projeler

Üretip birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek her platformda ve yönetim kademesinde girişimlerde

Bulunacağız. Gerekirse eylem yapmadan çekinmeden, korkma dan ilçemizin elzem olan yatırımlarının yapılmasını sağlayacağız.

   Öncelikle yılan hikâyesine dönen Alacabel tünelinin bir an evvel bitirilmesi için her türlü girişim ve eylemlerde bulunacağız.

   Süleymaniye-Cevizli ve Gencek – Dalayman - Derebucak yollarının genişletilip karayolları ağı içerisine alınarak bu yöre halkının ticari olarak Seydişehir’e çekmenin çarelerini bulacağız.

   Organize sanayi bölgeselinin 2.kısım planlamasını bir an önce bitirip belediye olarak her türlü desteği verip, yatırımları cazip hale getirip yeni fabrikalar yapılmasına ön ayak olacağız.

    Orman bakanlığı, Fidanlık müdürlüğü ile koordineli çalışıp, Orman vasfını yitirmiş köylerimize yakın araziler ceviz, badem hatta kestane ve fındık gibi ekonomik ve endüstriyel değeri olan ormanlar oluşturup  köylülerimizin hizmet ve kontrolüne verip köylülerimizin refah seviyesinin yükselmesini sağlayacağız.

   Çevre yoluna otantik mekânlar yapıp, ticari alanlar oluşturup(Kendin pişir kendin ye, Organik ürünler Vb. yatırımlara öncelik verip öncülük yapıp destek ve teşviklerimizle ekonomik kalkınmayı sağlayacağız.

    Günümüzde turizm denilince farklı talepler akla gelmektedir. Bu bağlamda Seyit Harun veli, Şeyh Memiş Efendi, Şeyh Hacı Abdullah efendi gibi zatların Türkiye genelinde duyurulmasını dolayısıyla inanç turizmini, Yaylalarımızı, Giden gelmez dağlarımızı ve yılkı atlarımızın reklam ve tanıtımını yaparak turizm geliri elde etmenin çarelerini bulacağız.

     Gelelim yerel yönetim olarak, bizim öncelikli yapmamız gerekenlere.

Biz gittiği yerlere sevgi kültürünü götüren bir milletin torunlarıyız. Bizde bu inançla yola çıkıyoruz. 

Gençlerimize iş, kadınlarımıza hak ve eşitlik, yaşlılarımıza huzur güven ve bakım imkânı, Çocuklarımıza neşe mutluluk, sağlık, milletimize birlik ve beraberlik getirmek için yola çıkıyoruz.

    Birlikte üreten, hakça paylaşan, Adaletin hâkim olduğu örnek belde Seydişehir’i inşa etmeyi birlikte başaracağız.

    Bu sebeple öncelikle birlik beraberliğimizi sağlayacak adımları atacağız. Bunun için birlikte karar alıp,

Birlikte yapmak, birlikte yönetmek için Kent Konseyi kurup belli aralıklarla toplanıp, ortak akıl, ortak irade Oluşturacağız.

    Sevgi, saygı ve adaleti tesis etmek için Başta gönül kapılarımız olmak üzere, Belediyenin tüm kapılarını halkımıza sonuna kadar açacağız.

    Dayanışma, yardımlaşma, paylaşma duygularımızı ön plana çıkaran büyük bir dayanışma –paylaşma mağazası açıp ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını rahatça görebileceği bir ortam oluşturacağız. Mobilya, giyim, kitap her türlü ihtiyaç malzemelerini toplayıp, düzenleyip, tasnif edip ihtiyaç sahiplerine ileteceğiz. Böylece yüce dinimizin emrettiği sağ elin verdiğini sol el görmeyecek.

     İş gücüne katılan kadınlarımızın en büyük dertlerinden biri bebekleri olunca iş gücünden uzaklaşmaları, Kadınlarımızın önündeki bu engeli kaldırmak için Belediye Kreşi açmak en önemli görevlerimizden biri olacaktır.

      Gençliğe sahip çıkmak Milletin ve Devletin geleceğine sahip çıkmaktır. Bu sebeple gençlerimiz önceliğimiz olacaktır. Merkezde ve büyük kırsal mahallelerimizde futbol, basketbol, voleybol sahaları açıp gençlerimizi spor ile Kötü alışkanlıklardan korumaya çalışacağız.

       Cengiz ailesinin yapıp hediye ettiği kültür merkezindeki sinema salonunu faaliyete sokup eğitimcilerin nezaretinde getireceğimiz eğitici ve öğretici filmlerle her yaş gurubunun bu hizmetten faydalanmasını sağlayacağız.

     Vatandaşlarımızın hastane acil servisinde rahat bir ortamda olmasını sağlamak, bir nebzede olsa derdine ortak olabilme düşüncesi ile uygun bir mekâna Çay, kahve, su makinesi ve bir görevli koyarak hastalarımıza ve yakınlarına sahip çıkacağız.

    Çocuklarımızın daha iyi eğitim almaları ve onlara verdiğimiz değeri göstermek için, Anıtkabir-Çanakkale-Mevlâna-Hacı bayram gibi mekân ve değerlerimize ücretsiz geziler düzenleyeceğiz.

    Şehir merkezinde trafik ve otopark artık işkenceye dönüştü. Merkezde otopark yapıp, trafik ışıklarını devreye sokarak cadde üzerindeki gereksiz ve uzun süreli parkları engelleyerek bu işkenceye son vereceğiz.

    Cenabı Allah’ın yarattığı arz tüm canlılar için. Ancak özellikle sabah erken saatlerde okula giden çocuklarımız

İçin sokak hayvanları zaman zaman tehlike oluşturuyor. Sokak hayvanlarının yaşam hakkını gasp etmeden sokaklarda başıboş gezmesini engelleyeceğiz.

    Bundan önceki belediye başkanlarımızın yaptığı veya devam eden hizmetlere sahip çıkacağız. Aksayan ve yanlış

Yapıldığını düşündüğümüz işleri düzelteceğiz.

    Merkezi Ankara olan Seydişehirliler Derneği ile koordineli, Ankara’ya bürokratik ve sağlık benzeri sebeplerle gelen hemşerilerimizin işlerini takip etmek için kalabilecekleri mütevazı bir misafirhane oluşturacağız.

    Kalabalık olan ve ulaştırabileceğimiz kırsal mahallelerimize Doğal Gazın verilmesi için belediye olarak her türlü çalışma ve fedakârlığı yapacağız.

    1994 Yılında Ankara yürüyüşünde ortaya koyduğum mücadeleci ve eylemci ruhumla, diyaloğa açık tavırlarımla bu saydığım hizmetlerin üstesinden geleceğime inanıyorum.

Hepinize saygılar sunuyorum.’’ diye konuştu.

YILMAZ DÖNDERİCİ KİMDİR:

1957 Seydişehir doğumlum. İlkokulu Van’da, Ortaokul ve liseyi Ankara’da okudu. Gazi üniversitesi inşaat fakültesinden mezun oldu.

İnşaat mühendisi olarak Seydişehir’de etmeye başladı. SESİAD Kurucu üyeliği ve bir dönem başkanlığını yaptı. Organize sanayi bölgesinin müracaatını yaparak faaliyete geçmesini sağladık. 6 yıl Eti Spor yöneticilik 1994 Yılında İl olma yürüyüşünün komisyon başkanlığı yaptı. Evli ve üç çocuk babası. Seydişehir İYİ parti kurucularından ve ilçe başkanlığı yaparken belediye başkanlık adayı olarak gösterildi.

banner159

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner155

banner147