banner165

BİST
ALTIN
DOLAR
STERLİN
EURO

İYİ PARTİ SEYDİŞEHİR İLÇE BAŞKANLIĞINDAN BASIN AÇIKLAMASI

İYİ PARTİ SEYDİŞEHİR İLÇE BAŞKANLIĞINDAN BASIN AÇIKLAMASI 

11 Eylul 2023
İYİ   PARTİ SEYDİŞEHİR İLÇE BAŞKANLIĞINDAN   BASIN AÇIKLAMASI

İyi Parti Seydişehir İlçe Teşkilatı olarak basın açıklamamıza alınan yargı kararının uygulanması talebimizi dile getirmek adına hep birlikte ANDIMIZ'ı okuyarak başlatıyoruz....
Türk'üm,Doğruyum.Çalışkanım.
İlkem;küçüklerimi korumak,büyüklerimi saymak,Yurdumu,Milletimi özümden çok sevmektir.
Ülküm;Yükselmek ileri gitmektir.
Ey Büyük Atatürk!Açtığın yolda,gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.
Varlığım Türk Varlığına armağan olsun.
NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE....
Saygıdeğer Hemşehrilerim;Değerli Basın Mensupları...
2023_24 öğretim yılı bu gün çalan ders zili ile birlikte başladı.16 milyon öğrenci,22 milyon Veli,1,5 milyon öğretmen ve diğer yardımcı personel ile beraber neredeyse Ülke nüfusunun yarısından fazlasını ilgilendiren bir ders yılına başladık.Yeni ders yılımızın öğrenci ve öğretmenlerimizle birlikte başarılarla dolu bir yıl olmasını dilerim.
Ama ne yazık ki çok büyük problemlerle karşı karşıyayız.Türk Eğitim camiası büyük sorunlarla boğuşmak zorunda kalmıştır.Öğrenci,Öğretmen ve Velilerimizin çözüm bekleyen bir çok derdi bulunmaktadır.Bu problemlere çözüm bulunması dileklerimizle bu toplantı ve açıklamayı yapmayı uygun gördük.
En başta Anayasamız da da ön görülen Milli Manevi değerlere saygılı Bilimsel_Çağdaş_Laik eğitimden uzaklaştırılmış ideolojik hedefler doğrultusunda tarikat ve cemaatlere teslim edilmiş Liyakat ve gerçek bilimsel eğitimden uzak bir sisteme çocuklarımız mahkum edilmiştir.Adından da anlaşılacağı üzere Milli Eğitim sistemimize MİLLİ'lik vasfı kazandırılmalıdır.
Köy Enstitülerinin kapatılması ile başlayıp Köy okullarının kapatılmasına kadar varan sürece son verilip,Köy okulları yeniden açılmalı,taşımalı sistem garabetine son verilip Köylerimizin boşalması ve Köylülerimizin üretimden kopması önlenmelidir.
Mecburi olan 12 yıllık eğitim ücretsiz ,fırsat eşitliğine dayalı olmalı öğrencilerin kitap kırtasiye giderleri devlet tarafından karşılanmalıdır.
Zorunlu eğitimin ilk 8 sınıfında çocuklarımızın % 40'ı okula aç gitmekte,2 milyonu aşkın çocuğumuzun ailesi AÇLIK SINIRININ altında yaşamaktadır.Bu sebeple ilk 8 yıllık dönemde iktidar İYİ PARTİ olarak bizim programımızdan çalarak seçim öncesi  söz verdiği şekilde  en az bir öğün çocuklarımıza yemek verilmelidir.
Sınıf_Derslik sayısı artırılmalı.Öğretmen açığı kapatılmalı,atanmayan Öğretmenlerin ataması yapılmalı,sözleşmeli Öğretmenlik sistemine son verilerek bu öğretmenler kadroya geçirilmeli.Böylece Sınıf mevcudiyetleri azaltılarak öğretmenlerin öğrencileriyle daha sıkı iletişim kurup iyi bir eğitim öğretim sağlanmalıdır.
Cumhuriyetimizin ve Anayasamızın temel değerleri Eğitim ve Öğretim birliğidir.Bu sebeple Devletimizin ilelebet varlığını koruması için kontrol ipleri kimlerin elinde olduğu belli olmayan Tarikat ve Cemaat okulları  kapatılmalıdır.
Öğrencilerimizin rahat barınma ders çalışma imkanlarının geliştirilmesi için Öğrenci Yurtları yapımına hız verilmeli,Öğrencilerimiz barınma problemi yaşamamalıdır.
Milli ve Manevi değerlere saygılı''Ağaç yaşken eğilir''deyiminde kendini bulan çocuklarımıza ''Doğruluk,Çalışkanlık,Saygı ,Sevgi Vatan_Millet_Devlet aşkını pekiştiren ANDIMIZ'ın Mahkeme Kararlarına uyularak tekrar Okullarımızda okutulmasını kamu oyu önünde talep ediyoruz...
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.....
Saygılarımla....
İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANI 

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.