Tektaş Yüzükler ile En Anlamlı Hediyeler

Tektaş Yüzükler ile En Anlamlı Hediyeler

04-08-2017 14:51

Haberler » MAKALE


Yaşadığımız dönemde evlilik için sembolleşmiş bir takı olan tektaşlar her geçen gün çok daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Bu aşamada erkekler evlenecekleri bayanlara alabildikleri en iyi yüzüğü alarak evlenme teklif ederken sonsuza kadar sürecek olan ilişkilerini de bu şekilde taçlandırmış olacaktır. Bu doğrultuda tektaş seçimleri oldukça zor olurken uzun süreler ayrılması gerekmektedir. Genel olarak tektaşlarda taşın büyüklüğünün değeri belirlediği düşünülse de çok sayıda farklı etmen yüzüğün kalitesini belirtmektedir. Bu aşamada tektaş alırken kişiler ilk olarak taşın kesimine karar verirler. Taşların kesimi konusunda genel olarak üç farklı kesim seçeneği sunulmaktadır. Yassı modeller, ideal kesimli modeller ve derin kesme sahip modeller alıcılara sunulmaktadır. Modele göre bu kesimlerin tamamı çok şık bir görüntü oluşumunu sağlamaktadır. Uzmanlar bu aşamada bayanların parmaklarının yapısına göre bu kesimler arasından karar vermeleri gerektiğini söylemektedir. Yuvarlak, oval, damla ya da kalp kesimli olan ve direkt olarak üstten bakıldığındaki görüntüsünü etkileyen ayrıntılar da seçim yaparken son derece önem taşımaktadır.

Bunun yanı sıra çok belirli olmasa da pırlanta taşlar belirli bir renge sahiptir. Tek taş modelleriiçerisinde eğer pırlantalar ne kadar renksizse o kadar değerli olarak görülmektedir. Çeşidine göre taşlar beyaz ışık altında çeşitli renkleri yansıtmaya başlarken bu da taşların rengi olarak belirtilmektedir. Bu durumda da kişiler farklı sınıflar arasından seçimlerini yaparak değerine göre taşın rengine de karar vermiş olurlar. Taşın berraklığı tektaş alışverişlerinde önemli olan bir diğer ayrıntıdır. Taşların berraklığı da kalitesini yansıtırken renksiz ve olabildiğince berrak olan modeller en çok tercih edilen ürünler olacaktır. Bunun ardından ise taşın karat ağırlığı gelirken bu ebadını da direkt olarak etkilemektedir. Taşların karat ağırlıkları yükseldikçe değerleri de yükselirken genel olarak orta seviyeli modellere yönelim görülmektedir. Tek taş modelleri arasından kararlarını verecek olan kişiler ömürlük bir hediye olduğundan çok ince eleyip sık dokumakta ve en iyi yüzüğü almak istemektedir. Bunun için de olabildiğince farklı ürünlere bakmak en önemli durumlardan birisidir.

Tektaş yüzükler arasından seçimlerini yapacak olan kişiler binlerce ürünü görmek istediği için internet sitelerine yönelirler. Gidilen kuyumcularda ya da diğer satış noktalarında bu kadar fazla ürün görmeleri mümkün olmayacaktır. Bu sebeple de internet sitesine girdikten sonra tektaş kategorisine giriş yapan kişiler rahatlıkla ürünleri incelemeye başlarlar. Ürünler incelenirken görüntülerini en net resimler ile gören kişiler bunun yanında özelliklerini de site üzerinden inceleme fırsatı bulacaklardır. Bu tarz büyük hizmetlerin verildiği Mortaki.com sitesi gibi profesyonel siteler tektaş satın almak için en doğru adresler olarak gösterilmektedir. Erkekler bu siteye giriş yaparak ürünleri incelemeye başlarken yüzük için ayırdıkları bütçe de aşağı yukarı belli olmaktadır. Bu bütçeyi en iyi şekilde kullanmak için Mortakı sitesi çok doğru bir tercih olacaktır. Fiyat konusunda yüksek bir seviyede yer alan tektaşlar doğru adresten alındığında çok büyük farklar ortaya çıkabilir. Bu sebeple de kişilerin hem güvenilir hem de ekonomik bir satış imkânı sunan internet sitelerine yönelmeleri bu özel günlerinde çok büyük önem taşımaktadır. 

Etiketler : Tektaş - Yüzükler - ile - En - Anlamlı - Hediyeler -
İlginizi çekebilecek diğer haberler