Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Seri İlanlar Firma Rehberi Tüm Yazarlar
PEYGAMBER(SAV) BİZİM İÇİN EN GÜZEL ÖRNEKTİR.
PEYGAMBER(SAV) BİZİM İÇİN EN GÜZEL ÖRNEKTİR.
Paylas

 

İlahiyatçı Profesör Doktor Orhan Çeker Seydişehir de  ''Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde'' Hz. Peygamber (s.a.v.)'i anlattı.

Her yıl 14–20 Nisan tarihleri arasında yapılan Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri bu yıl Seydişehir’de büyük bir coşku ile idrak ediliyor.

Memur sen Seydişehir  Şube Tarafından   organize  edilen  kutlu  doğum programına İlahiyatçı Profesör Orhan Çekeri katıldı..  Seydişehir Belediye Düğün salonundaki programa Seydişehir müftüsü Sıtkı Beydilli, Belediye Koordinatörü İsmail Saylam Kaymakamlı Yazı İşleri Müdürü Hasan Kökener, Eğitim-bir-sen yöneticileri ve çok sayıda bay ve Bayan Seydişehirli katıldı.

Memur-sen Seydişehir şube başkanı Fatih Küçük selamlama konuşmasından sonra, İlçe Müftüsü Sıtkı Beydilli  Peygamberimiz (s.a.v.)’i kitlelere anlatmak herkesin vazifesi olmalıdır dedi.

Programa konuşmacı olarak katılan Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Çeker katılımcılara Hz. Peygamber (s.a.v.)’i anlattı. Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’i kendinden önce gelen herkesin övdüğü ve haber verdiğini ifade eden Prof. Çeker, “Onu insanlığa ne zaman tam olarak anlatabilsek, işte o zaman insanlığın problemleri çözülür.” diye konuştu.

Prof. Dr. Orhan Çeker peygamber efendimizin bizim için  “Üsvetül Hasane”  güzel bir örnek ,güzel bir model olduğu bizler o modele ne kadar kendimize örnek alır ne kadar ona benzersek o kadar iyi olur ,o modelden ne kadar uzaklaşırsak o kadar kötü oluruz.

Çeker, Hz. Peygamber (s.a.v.)’in her alanda insanlığa örnek olduğunu bu yüzden de hayatının çocuklardan yaşlılara kadar mutlaka herkese anlatılması gerektiğini sözlerine ekledi.

 Konuşmanın ardından İsmail Saylam  Kaymakamlı Yazı İşleri Müdürü Hasan Kökener ,Memursen  Seydişehir şube  başkanı   Fatih Küçük  katılımından  dolayı Prof. Dr. Orhan Çeker   çiçek  ve plaket  vermeleri ile   program son buldu. 

 

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
19-04-2013 08:53 - 1162 Okunma


SİSTEM KOLEJİ DEVLET TEŞVİKLİ OKULLAR LİSTESİ
BAŞARILI FİZİK ÖĞRETMENİ SERDAR GÜN’DE SİSTEM
Seydişehirli muhtarlar Cumhurbaşkanlığı Saray
SEYDİŞEHİR’İN GURURU OLDU
STK’LARDAN ASKERİ ERKÂNA HOŞGELDİN ZİYERETİ
Şehidi Kardeşleri Baba Ocağında Asker Selamıy
PROF DR. MUSTAFA ŞAHİN VİYANA'DA KONFERANSA
AK Parti'nin aday adayları için başvurular 31
Trafik sigortasında fiyat farkı yüzde 300'e ç
Tunceli ve Şanlıurfa'dan acı haber: 3 şehit
KONYA
Oy Kullan Sonuçlar
 
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®