Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Seri İlanlar Firma Rehberi Tüm Yazarlar
PEYGAMBER(SAV) BİZİM İÇİN EN GÜZEL ÖRNEKTİR.
PEYGAMBER(SAV) BİZİM İÇİN EN GÜZEL ÖRNEKTİR.
Paylas

 

İlahiyatçı Profesör Doktor Orhan Çeker Seydişehir de  ''Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde'' Hz. Peygamber (s.a.v.)'i anlattı.

Her yıl 14–20 Nisan tarihleri arasında yapılan Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri bu yıl Seydişehir’de büyük bir coşku ile idrak ediliyor.

Memur sen Seydişehir  Şube Tarafından   organize  edilen  kutlu  doğum programına İlahiyatçı Profesör Orhan Çekeri katıldı..  Seydişehir Belediye Düğün salonundaki programa Seydişehir müftüsü Sıtkı Beydilli, Belediye Koordinatörü İsmail Saylam Kaymakamlı Yazı İşleri Müdürü Hasan Kökener, Eğitim-bir-sen yöneticileri ve çok sayıda bay ve Bayan Seydişehirli katıldı.

Memur-sen Seydişehir şube başkanı Fatih Küçük selamlama konuşmasından sonra, İlçe Müftüsü Sıtkı Beydilli  Peygamberimiz (s.a.v.)’i kitlelere anlatmak herkesin vazifesi olmalıdır dedi.

Programa konuşmacı olarak katılan Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Çeker katılımcılara Hz. Peygamber (s.a.v.)’i anlattı. Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’i kendinden önce gelen herkesin övdüğü ve haber verdiğini ifade eden Prof. Çeker, “Onu insanlığa ne zaman tam olarak anlatabilsek, işte o zaman insanlığın problemleri çözülür.” diye konuştu.

Prof. Dr. Orhan Çeker peygamber efendimizin bizim için  “Üsvetül Hasane”  güzel bir örnek ,güzel bir model olduğu bizler o modele ne kadar kendimize örnek alır ne kadar ona benzersek o kadar iyi olur ,o modelden ne kadar uzaklaşırsak o kadar kötü oluruz.

Çeker, Hz. Peygamber (s.a.v.)’in her alanda insanlığa örnek olduğunu bu yüzden de hayatının çocuklardan yaşlılara kadar mutlaka herkese anlatılması gerektiğini sözlerine ekledi.

 Konuşmanın ardından İsmail Saylam  Kaymakamlı Yazı İşleri Müdürü Hasan Kökener ,Memursen  Seydişehir şube  başkanı   Fatih Küçük  katılımından  dolayı Prof. Dr. Orhan Çeker   çiçek  ve plaket  vermeleri ile   program son buldu. 

 

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
19-04-2013 08:53 - 975 Okunma
MİLLİ NÜKLEER SANTRAL ve YERLİLEŞTİRME
JUDOCULARI ANKARA YOLCUSU
HALK EĞİTİMDEN ÖNEMLİ DUYURU
Kur'an'a ayak basan ahlaksızı buldular
DİKKAT ! Karadenizde mantar zehirlenmesi: 2
Konya'da 'MERS' paniği
HELİKOPTER ÜÇÜNCÜ KATTAN DÜŞEN ÖĞRENCİ İÇİN
SEYDİŞEHİRDE DENGESİNİ KAYBEDEN ÖĞRENCİ ÜÇÜN
Başbakan Davutoğlu 'Reform Paketi'ni açıklıyo
KARETECİLER KONYA'DAN BİRİNCİLİKLE DÖNDÜ
KONYA
Oy Kullan Sonuçlar
 
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®
Evden eve nakliyat Gaziosmanpaşa Evden eve nakliyat