Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Seri İlanlar Firma Rehberi Tüm Yazarlar
FAHRİ KUBİLAY
GÖZÜ YUMLU SEYDİŞEHİR SEVDALILARI…

Seydişehir;   yerleşim olarak, nüfus olarak, sosyal yaşantı olarak Türkiye’deki bazı illerden daha büyük bir şehir olduğunu şehrin hangi yolundan girersen gir rahatlıkla görürsün.

Bölgede büyümeyi en çok hak eden ilçelerden bir tanesi, Bunun için avantajı ve birçok sebebi var.

Denize uzaklığı, maden yatakları, yeraltı şifalı su kaynakları, barajları, dağları, yaylalarıyla faaliyet gösterilebilecek bakir bir bölge.

Ekonomiye direkt etki edebilecek birçok faaliyet alanında ise olayların akışı ve gelişmesi sıradanlaştırılmış.  Sadece açılan yeni ulusal ölçekli AVM’ler ile tüketen bir şehir haline gelmiş.

42 yıl önce kazanmış olduğu potansiyel büyüme trendini ise tüketen bir anlayışa yöneldiği için bir türlü üretime geçemeyince başarılı olamamış.  O zamanlar Elde edilen bu müthiş potansiyeli değerlendirilerek üretime yönelebilseydi üreten bir ekonomi olacak karşılığında ne kadar çok tüketirse o kadar çok Seydişehir ekonomisine büyük katkı sağlayacaktı.  

 Son  on yıla kadar   fabrikaya  bağımlı  bir  ekonomik politika  izleyen ilçe   şimdilerde  ekmek katığa   yetmeyince  çeşitli  arayışlara   girdi. Ama   ulusal  bazdaki  şirketlere  bağlı  AVM’ler   büyük Pazar gördüğü ilçeye   arka arkaya  şubeler açmaya başladı.

 Tabii ki Seydişehir ekonomisinden kazanılan paralar tekrar Seydişehir’e yatırım olarak dönmez ise  o zaman   gelen çıkanı karşılamaz   ve ekonomi  olarak  sorunlar yaşarsınız.  Gerek fabrikanın açıldığı süreçten bu güne kadar, gerek bugünkü süreçte yaşananlar göstermektedirki ilçe olarak Seydişehir’de ciddi şekilde bürokrasi ve sivil inisiyatif yapılan(ama)masının  eksikliğini yaşıyor.   Bu   konunun daha iyi anlaşılması için bir iki örnek vereceğim 

- Türkiye’nin en verimli arazileri olan “sugla gölüne”  baraj yapılarak suyunun bölge yararına değil de km’lerce uzaklıktaki başka bölgelere götürülmesi götüren için bürokratik başarı olurken Seydişehir ve bölge için tamamen bir hezimet değil mi?

-Eti aş özelleştirilmesinde olan oldu biten bitti.  Amma fabrikayı özelleştirirken sırf bürokratik eksiklerden-beceriksizlikten dolayı Seydişehir’den giden coğrafi alan, su kaynakları, Arsalar ve bonus olarak verilen 700 küsur lojmanın gidişini neyle izah edeceksiniz.

  Bilmem izah edebildim buna rağmen bürokrasi ve sivil inisiyatif “Var olduğunu zannedenler ise milleti oyalamaktan başka bir şey yapmamışlar-yapamıyorlar.   İsmini buradan zikretmek istemediğim kişi ve kurumlarında küçük hesapları yüzünden, makamlarını koruma telaşı  “Seydişehir sevdasının”  önüne geçmiş.

 Makam sahiplerinde böyle iken diğer sivil kuruluşlarda Karar mekanizmalarını etkileyecek, siyaseti yönlendirememiş sonuç olarak Seydişehir’in lehine çalışacak bürokratik kadrolar zamanında ve yerinde organize edilememiş- edilmemiş.

 Sonuç olarak; bulundukları makamlara hiçbir değer katmayan Gözüyumlu Seydişehir sevdalıları!

O makamları basit hesapları için kullanmayın…

 

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 1 Yorum
10-06-2013 11:00 - 1123 Okunma
Yorumlar
ali tarafıdan 17-06-2013 21:29:25 Tarihinde yazıldı
ahhhh
özelleştirme dönemi belediye başkanı halıcının vekil tüfekciye lojmanları belediyeye alalım diye çok teklifi oldu.hatta yanlış hatırlamıyorsam kütahyadaki özelleştirilen yerlerin lojmanlarını belediyenin aldığı ile ilgli belgeleri vekile gösterdiğini ben biliyorum.ama halıcıyı hep oyaladı.bilmem halıcı bu nu paylaşırmı
FAHRİ KUBİLAY yazarın diğer yazıları [ Tümü ]
"NE OLACAĞINI KİMSE BİLEMEZ"
07-10-2015 tarihinde eklendi
YENİ ÖĞRETİM YILINDA YENİ ÜMİTLERLE YENİ UFUKLARA YELKENLER AÇILIYOR.
28-09-2015 tarihinde eklendi
SEYDİŞEHİRDEN MEMLEKETE
19-09-2015 tarihinde eklendi
PKK BELLİ DE, YA SİZ…!
10-09-2015 tarihinde eklendi
BU DAVA EGONUZU TATMİN ADRESİ DEĞİLDİR… AKLINIZI BAŞINIZA DEVŞİRİN…
04-09-2015 tarihinde eklendi
SENİDE VURURLAR BİR GÜN EY ACI.*
03-09-2015 tarihinde eklendi
DİPSİZ GÖLE HAKSIZLIK…
27-08-2015 tarihinde eklendi
OLAYLARA HEP SEYİRCİ OLMAK...
19-08-2015 tarihinde eklendi
SEYDİŞEHİR VE REKTÖR ADAYIMIZ MUSTAFA ŞAHİN
12-08-2015 tarihinde eklendi
ÖNCE TERÖRÜN İNİNİ; SONRA HAİNİNİ…
05-08-2015 tarihinde eklendi


SUÇLARIN ÖNLENMESİNDE POLİSE YARDIMCI OLMALIY
Ankara'daki patlamada 2 polis şehit!
Son dakika! Bakanlık açıkladı: 30 ÖLÜ
Lastik kesme olayının altından aşk acısı çıkt
GENÇLİK HUZURDA BULUŞUYOR
MHP GENEL SEKRETERİ YARDIMCISI KALAYCI SEYDİŞ
CHP İLÇE BAŞKANI YUNUS UYSAL AÇIKLAMA YAPTI:S
SEYDİŞEHİR'DE HIRSIZLIK
Ücretsiz kurslarda başvurular sona eriyor!
JUDOCU Yasin BOZTEPE OLİMPİYAT HAZIRLIK M
KONYA
Oy Kullan Sonuçlar
 
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®