Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Seri İlanlar Firma Rehberi Tüm Yazarlar
Çalık: Fabrika sahibine teslim edilmeli
Seydişehir Alüminyum Fabrikası'nın, Seydişehir halkına bir an önce teslim edilmesi gerektiğini savundu
Paylas
CHP Konya İl Başkanı Orçun Güney Çalık, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafından onaylanan kararın ardından Seydişehir Alüminyum Fabrikası'nın, Seydişehir halkına bir an önce teslim edilmesi gerektiğini savundu.
Çalık, İl Başkanlığı Binası'nda düzenlediği basın toplantısında, Seydişehir Eti Alüminyum Tesisi'nin özelleştirme işlemlerinin iptaline dair Danıştay 13. Dairesi tarafından verilen kararın, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu'nca onaylandığını söyledi.
 
''Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafından onaylanan kararla birlikte Seydişehir'deki yasal işgal resmen ortaya konulmuştur'' diyen Çalık, Eti Alimünyum'un satışının bu kararla iptal edildiğini, fabrikanın artık gerçek sahibi olan Seydişehir halkına bir an önce teslim edilmesi gerektiğini belirtti.
 
Bu satıştan dolayı ülkenin zararının 4 milyar dolar civarında olduğunu savunan Çalık, şunları kaydetti:
 
''Bu iptal kararıyla birlikte fabrika, yasal işgalci şirket tarafından hemen terk edilmeli, devletin zararı bir an önce karşılanmalıdır. Yaklaşık 30 milyon dolara satılan lojmanları alan vatandaşlarımız da mağdur edilmemeli, gereken çalışmalar sorumlular tarafından bir an önce yapılmalıdır. Bu fabrikanın satışıyla birlikte Seydişehir nüfusu düşüşe geçmiş, işçilerimiz 4 C kadrosu ile sefalete sürüklenmiştir. 4 C'den dolayı mağdur olan işçilerimiz bir önce mahkemeye gitmeli ve haklarını aramalıdır. CHP olarak, bu fabrikanın peşkeş çekilmesinden dolayı mağdur duruma düşen bütün vatandaşlarımızın dün olduğu gibi bugün de avukatıyız.''
 
Bugünden itibaren fabrikadan satış yaptırmayacaklarını, devletin daha fazla zarar görmesine göz yumanlardan hesap soracaklarını ifade eden Çalık, Özelleştirme İdaresi, Valilik ve Seydişehir Kaymakamlığı başta olmak üzere ilgili tüm kurum ve kuruluşları, firmanın banka hesapları ve alacaklarına bir an önce Türk halkı adına el koymaya çağırdı.
 
CHP Seydişehir İlçe Başkanı Yunus Uysal ise bugünden itibaren gözlerinin fabrikada olacağını, fabrikanın boşaltılmasına izin vermeyeceklerini, gerekirse kamyonların önüne engelleme yapacaklarını söyledi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
05-06-2010 18:51 - 1772 Okunma


Ak Parti Milletvekili Uğur Kaleli Seydişehir’
SEYDİŞEHİRLİ DAĞCILARIN ŞAKİROĞLU ÇEŞMESİ-K
SÜ Rektör Adayı Mustafa Şahin: SÜ'yü hakettiğ
Avcı avcıyı vurdu, hem de..
İBRAHİM HALICI ULAŞTIRMA BAKANLIĞINDA DAİ
“ PAMUK ŞEKERLERİ” RESSAM FATMA KIRDAR’I ZİYA
Konya Şeker’den üreticilere motorin desteği
İsrail yine çocuk öldürdü
Talimat Esed'ten bomba PKK'dan
Konya'da silahlı kavga: 1 ölü, 2 yaralı
KONYA
Oy Kullan Sonuçlar
 
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®