BEN HACI İSMAİL SÜSLÜ OĞLU ,İSMAİL SÜSLÜ

07-06-2013 00:00


 Beni bilen bilir aslımız belli neslimiz belli zikrimiz belli ismimiz belli…

Aşagıkaraören köyünden HABİL ÇAVUŞUN (Gazi ve Şehit kardeşi) oğullarından Hacı İSMAİL SÜSLÜ OĞLU İSMAİL SÜSLÜ’yüm.

  Direndiğim ve savunduğum davam ALLAH yolu Memleketimin menfaati, çıkarları, doğruları savunduklarımız   geleceğe  bırakacağımız inançlı bir nesil için’dir.

  Benim hangi partiye hizmet ettiğime veya edeceğime sadece ben karar verebilirim.1990 Yılından bu güne kadar savunduğum davamdan hiç bir zaman taviz vermedim.

 Yukarıda belirttiğim inandığım davamı hiçbir zaman bırakmadım. Genç iken hatalarımız oldu düşüncelerimiz bireysel olabildi ama artık taşlar yerine oturdu.

Baba olduk, anne olduk aile olduk değerlerimiz ve dünya düşüncelerimiz değişti bu arada siyaset kaçıncı sıralara düştü onu da bilemiyorum.

Ama inandıklarım hiç değişmedi daha da pekişerek devam edip geldi.

  Menfaat için değil,düşüncelerim  biri ile örtüştüğü için insanlarla dostluk yapıyor ve ticaret yapıyorum. İnsan insandır o Rabbimin kulu ki neye sahip olur ise olsun emanettir. Ticaretimde ok gibi doğru oldum serbest ticarette yaşanılan piyasa döngüsü belli alnımın terini yedim halada yiyorum. Kimseye hesap vermedim bu konuyla ilgili kimseye de hesap vermeyi nasip etmesin Rabbim.

Birileri beni kınayacak, onlar gibi düşünmüyorum diye bana tepki verecek ise buyursun versin. Biz her şeyi iyi bilir, her şeyi iyi yaparız, ama kimseye de bırakmayız riyayı dedikoduyu.

Çağımızın hastalığı DEDİKODU VE HASET

Bu toplumu ayrıştırmaya çalışan zihniyet birleştiricilik görevini de gizliden üstlenmiştir haberi yok.

Bizim değerlerimiz değişmez, insanlar değişken’dir. Toplumlarda İnanç, örf, adet, gelenek görenekler birileri geldi veya gitti diye değişmez değişemez.

 Rabbim bu memlekete kim hayırlı ise onu bizim başımıza idareci kılsın. Kısaca fikriyatı insanın ne ise zikriyatı o olurmuş.

 Ramazan ayının güzelliği Rabbimin af ve mağfireti TÜM İSLAM COĞRAFYASININ ÜZERİNE OLSUN..

 

Diğer Yazıları