grandbetting

Seydişehir'de Hafızlık Kuran Kursu yapımı için kermes

Konya'nın Seydişehir ilçe Müftülüğü tarafından yapımı devam eden hafızlık Kur’an kursu için kermes etkinliği düzenlendi.

Konya’nın Seydişehir ilçesinde yapımına  devem  edilen 97  öğrenci kapasiteli  yatılı erkek Kur’an kursu binasının  işlemlerinin tamamlanması için ilçe  müftülüğü  tarafından  Kermes   düzenlendi..
Muallimhane Camisi  yanında   22-26 Nisan  tarihleri arasında  açık kalacak  kermesinin açılışı  Kuranı  kerim   tilaveti  ve dua  başladı.

İlçe Müftüsü  Adem Bebek    geçen yıl temeli atılan erkek yatılı Kur’an Kursu binası   kaba inşaatının bitirildiğini  inşaatının yapılmasında hafriyat kazımı ve alımından beton atımına kadar her konuda kendilerine destek veren Belediye Başkanı Mehmet Tutal'a, ilçe kaymakamına ve hayırsever vatandaşlara teşekkür etti.
İlçe Kaymakamı Aydın Erdoğan ise, “Toplumda güzel gelişmelerin yanı sıra yozlaşma da oluyor. Bu yozlaşmanın panzehri bu tür manevi yapıların çoğalmasıdır. Seydişehir’de özellikle toplumun manevi yönünü artıracak çok güzel çalışmalar yapılıyor.  Geçen  yıl temelini attığımız  Erkek Kuran Kursu’nun   bitme   noktasına  gelmesi  son  derece  sevindirici Kuran Kursu   yapımında emeği geçenlere ilçemiz adına teşekkür ederim” dedi.

Kermese Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Emniyet Müdürü Kasım Özdemir İlçe Jandarma Komutanı J.Tğm. Salih Yahya Koca İlçe Müftüsü  Adem Bebek , sivil  toplum örgütü  temsilcileri  ve vatandaşlar katıldı. 

Diğer Haberler

mp3 indir
Tipobet365 Tempobet